Ahlat’ta koyun ve kuzuların buluşması böyle görüntülendi

Ahlat’ta koyun ve kuzuların buluşması böyle görüntülendi

Renkli görüntüler oluşturan kuzuların anneleriyle buluşması havadan görüntülendi

BİTLİS – Bitlis’in Ahlat ilçesinde baharın habercisi kuzuların anneleri ile buluşması renkli görüntüler oluştururken, o anlar ise havadan görüntülendi.

Koyunların kuzulama döneminin başlaması ile birlikte birçok yerde olduğu gibi küçükbaş hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı Bitlis’in Ahlat ilçesindeki köylerde de meradan dönen koyunların çiftlikte kendisini bekleyen kuzularıyla buluşması güzel görüntüler oluşturuyor. İlçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Otluyazı Köyü’nde yaşayan vatandaşlar, hayvancılıkla uğraşarak geçimlerini sağlıyor. Otluyazı Köyü’nde koyun besiciliği yapan Cihan Timrus, koyun ve kuzularının buluşmasını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez gerçekleştiriyor. Sabah kuzularını emziren koyunlar daha sonra köyün meralarına çıkarılıyor.

Akşam üzeri meradan dönen koyunlar, kapıların açılmasıyla yavrularına kavuşuyor. Kapıların açılmasıyla birlikte anne ve yavrular birkaç dakika içinde ses ve kokuları sayesinde birbirlerini buluyor. Havadan görüntülenen kuzuların anneleriyle buluşması ise renkli görüntüler oluşturuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*