Bu Kripto Para Borsası Kapanıyor: İşlemler Durdu!

Estonya merkezli kripto para platformu CoinLoan, 25 Nisan tarihli bir blog yazısında duyurulduğu üzere tüm kullanıcı para çekme işlemlerini ve faaliyetlerini durdurdu. İşte detaylar…

Kripto para şirketi, işlemleri durdurdu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Estonya merkezli bir kripto para borsası, olan CoinLoan, işlemlerini durduracağına dair açıklama yaptı. Şirket, kullanıcı para çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm kullanıcı işlemlerini durdurması gerektiğini aktardı. Buna yönelik bir “tasarruf kısıtlama bildirimi” aldığını söyledi. Söz konusu bildirim, CoinLoan’un geçici bir tasfiye memurunun izni olmadan varlıklarını elden çıkaramayacağını söylüyor. Ayrıca, CoinLoan iflas başvurusunda bulunduğunu teyit etmemiş durumda. Ancak buna rağmen, iflas işlemlerinin devam ettiğini de öne sürüyor. Şirket, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Hukuk ekibimiz CoinLoan’un yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini kanıtlamak için yeterli argümanları sunmuştur. Geçici kayyumun atanması, mahkemenin bağımsız bir üçüncü tarafın şirketin mali durumunu doğrulamasına izin vererek bir çözüm bulması için en kolay yol gibi görünüyor. Temyiz başvurusunda bulunacağız, ancak mevcut mahkeme kararına da uymak zorundayız.

Şirket, bu bildirimi “beklemiyordu”

Sonuç olarak CoinLoan’un geçici tasfiye memurunun onayı olmadan varlıklarını elden çıkaramayacağı belirtilmekte. Ayrıca, şirket iflas başvurusunda bulunduğunu teyit etmemiş olsa da, iflas işlemlerinin devam ettiğini ima etti. CoinLoan bunun yerine bildirimi “beklenmedik” olarak nitelendirdi. Şirket, değişikliklerin derhal yürürlüğe gireceğini ve buna “uymaktan başka seçeneği olmadığını” söyledi.  Şirket, duyurusunu paylaştığı blog yazısında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dün, 24 Nisan 2023’te alınan bir kısıtlama bildirimi, CoinLoan’ı para çekme işlemleri de dahil olmak üzere kullanıcıları için tüm işlemleri durdurmak zorunda bırakıyor. Bu eylem beklenmedik bir durum ve ani bir etkiye sahip. Sonuç olarak, söz konusu gerekliliklere uymaktan başka seçeneğimiz yok. Bu durumu mümkün olan en kısa sürede çözmek için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.

Para çekme limiti 5.000 dolar

Borç verme platformu, Terra krizi ve bir dizi önemli kripto fonunun çöküşünün ardından Temmuz ayından bu yana zayıflıyor. Temmuz 2022’de kullanıcı para çekme işlemlerini sınırlamak zorunda kaldı. Bu limit, Kasım 2022’deki FTX krizinde de gündeme geldi. Her iki durumda da CoinLoan günlük 5.000 dolarlık bir para çekme limiti belirlemişti. Şimdi platformun bu para çekme limitini kaldırıp kaldırmayacağının açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Şirket bu indirimlerin arkasında, çöküş yaşayan şirketlerin yanı sıra normalden daha yüksek para çekme işlemleri olduğunu söyledi. Her iki durumda da CoinLoan günlük para çekme limitlerini 5.000 dolar olarak belirledi. Bu para çekme limitlerini zaman içinde tersine çevirip çevirmediği belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir