Mansur Yavaş: İstanbul kaybedilirse ‘Mekke düşer’ dediler; ne Mekke düştü, ne beka sorunumuz oldu, kendisi de Mursi’den vazgeçip Sisi ile el sıkıştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın daha önce çoğu kez ‘darbeci’ dedikten sonra selam verdiği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yi anımsatarak, “İstanbul, Ankara kaybedilirse; “Mekke düşer” dediler. “Zillet bela, Cumhur beka” dediler. Hatta “Mursi mi Sisi mi” dediler. Bizler seçimi kazandıktan sonra ne Mekke düştü, ne beka sorunumuz oldu. Kendisi de Mursi’den vazgeçip Sisi ile el sıkıştı.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bugün Atatürk Spor Salonu’nda 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni düzenledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevdeki 4. yılda yaşama geçirdikleri projeleri tanıttığı törene, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Yavaş, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İstanbul kaybedilirse, Ankara kaybedilirse, ‘Mekke düşer’ dediler, ‘Kudüs elden gider’ dediler. ‘Uçurumdan önceki son çıkış’ dediler. ‘Zillet bela, Cumhur beka’ dediler. Hatta daha da ileri gidip, İstanbul’un 2. seçimlerinde ‘Mursi mi Sisi mi?’ dediler. 

Ama bizler seçimi kazandıktan sonra, ne Mekke düştü, ne Kudüs elden gitti. Ne uçuruma yuvarlandık, ne de beka sorunumuz oldu. Kendileri de Mursi’den vazgeçip Sisi ile el sıkıştılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir