Mustafa Sarıgül’den oğluyla ilgili iddiaya yanıt: ‘Evet, istiyor’

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için isminin geçmesi gündem oldu.

Mustafa Sarıgül bu iddiayı yalanlarken oğlu Emir Sarıgül’ün Eyüpsultan Belediye Başkanlığı ile ilgili isminin anılmasına ise, “Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşleri de destekliyor. Eyüpsultan mı, başka yer mi bilmiyorum” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Mustafa Sarıgül, “Ne benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olma niyetim var, ne de Sayın Genel Başkan’ın (Kemal Kılıçdaroğlu) aklında böyle bir düşünce var. Ne de böyle bir şeyi konuştuk. Gündemde böyle bir konu yok” ifadelerini kullandı.

‘LAFI BİLE GEÇMEDİ’

Daha önce İBB Başkanlığı’na aday olduğunu hatırlatan Sarıgül, “Bitti. Seni temin ediyorum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı falan olmayacağım. Söz konusu bile değil, lafı bile geçmedi. Geçmeyecek” dedi.

Sarıgül, Altaylı’nın “Emir’in Eyüpsultan adaylığı doğru mu peki?” sorusuna ise “Emir kendi başına bir adam. Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşleri de destekliyor. Eyüpsultan mı, başka yer mi bilmiyorum. Kendi bildiği iş, kendi siyasi çalışması. Benimle alakası yok” yanıtını verdi.

Altaylı ise Sarıgül’ün bu sözlerine “Yapma. Bunu kimseye anlatamazsın. Anlatırsın da inandırıcı olmaz” yanıtını verdi; ardından şu yorumu yaptı:

“Emir Sarıgül aktif siyasetin içinde olmaya çalışan ilk siyasetçi çocuğu değil, sonuncu da olmayacak elbette ama. AK Parti’deki aile boyu siyaseti eleştirip, benzerini yapmak. Hele baba hala siyasetin tam da göbeğindeyken. Ne dersiniz, olur mu?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir