Bethesda, Starfield için yaşam kalitesini artıran bir güncelleme daha sunuyor

Bethesda, bilim kurgu temalı RPG oyunu Starfield için önemli yaşam kalitesi iyileştirmeleri içeren bir güncelleme duyurdu. Bu güncelleme, oyunun fotoğraf modunu, tarayıcı özelliklerini ve görev takibini daha kullanıcı dostu hale getirmeyi vaat ediyor. Bethesda’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, yeni Starfield güncellemesi 6 Mart’ta Steam Beta üzerinde yayınlanacak. Tam yama notları gelecek hafta yayımlanacak olsa da, şimdilik üzerinde durulması gereken önemli noktalar arasında, oyuncuların sanal albümlerini biraz daha gerçekçi hale getirecek fotoğraf moduna yapılan hayati bir eklem bulunuyor.

Starfield’ın fotoğraf modu, çekimlerinizin havasına daha iyi uymaları için yoldaşlarınıza yeni yüz ifadeleri ekliyor. Ayrıca, robot yoldaşınız Vasco da yeni pozlar kazanıyor.

Güncelleme ayrıca, oyuncuların tarayıcıyı açık tutarken kaynak toplamaya ve kapıları açmaya devam edebilmelerini sağlayacak şekilde oyun içi tarayıcıyı ayarlayacak. Bu, gezegenleri keşfetmeyi çok daha az zahmetli hale getirecek ince bir yaşam kalitesi düzeltmesi. Aynı şekilde, etkin olmayan bir görev için rota belirlendiğinde artık o görevin etkin hale gelmesini sağlayacak başka bir düzeltme de var.

Bethesda, Starfield için yaşam kalitesini artıran bir güncelleme daha sunuyor

Bu özellikler kesinlikle dikkat çekici, ancak Bethesda ayrıca birkaç hata düzeltmesinden de bahsetti. Örneğin, Sabotaj görevi sırasında SSN’de bazı oyuncular tarafından bulunamayan David Barron artık olması gereken yerde olacak. Son olarak, oyuncu karakterinin başının koşarken bazen sola dönmesine neden olan bir hata ve Starborn Tapınaklarının doğru şekilde görünmemesini engelleyen bir hata da dahil olmak üzere “birçok başka” hata düzeltildi.

Bethesda, Aralık ayında “şehir haritalarından mod desteğine, tamamen yeni seyahat yollarına kadar her şeyi” tanıtan yaklaşık altı haftada bir yayınlanacak bir dizi güncelleme serisini duyurmuştu. Oyunun “şimdiye kadarki en büyük güncellemesi” Ocak ayında 100’den fazla düzeltme ve NPC’ler ile uzay manzaralarına yönelik görsel iyileştirmelerle yayımlandı. Bu güncelleme nispeten daha küçük olsa da, yaşam kalitesi güncellemeleri genellikle oynayana kadar tam olarak takdir edilemeyen gizli başarılar olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir