Ekşi Sözlük’te rezalet… Bahçeli şikayetçi olmasın da kim olsun

Sosyal medya platformu X’te “Görko” adlı kullanıcı, Ekşi Sözlük’te pedofili bir şahsın bir kız bebeği istismar ettiği görüntüleri kendisine attığını paylaştı.

“Görko”nun iddiasına göre, pedofili Ekşi Sözlük yazarı, istismar ettiği bebeklerin karnına tarih attı. Daha sonra da çektiği kareleri Ekşi Sözlük’ten “Görko” isimli kişiye mesaj olarak yolladı.

EKŞİ SÖZLÜK İFŞAYI YAPAN KULLANICI BANLADI

“Görko” isimli hesap ise iki gün önce sözlükte başlık açtı. İğrenç olayı tek tek anlatıp pedofili yazarı ifşaladı. Ancak Ekşi Sözlük, sapığı ifşa eden kişinin entrylerini silerek hesabını banladı.

Bunun üzerine “Görko”, yaşananları X’te anlattı. “Görko”nun paylaşımı X’te 1,7 milyondan fazla görüntülenme aldı.

Günlerdir sesini duyurmaya çalıştığını belirten kullanıcı, istismarcının en son bugün sabah saatlerinde de kendisine fotoğraf attığını belirterek kendisine “Elinden bir şey gelmiyor mu?” dediğini aktardı.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir bebeğin istismar edildiğine ilişkin ihbarın ardından ilgili ekiplerin harekete geçtiğini, şüpheliye yönelik kimlik ve adres tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet birimleri ve Bakanlık ekiplerimiz ihbarın ardından hemen harekete geçmiştir. Şahsa yönelik kimlik ve adres tespit çalışmaları devam etmektedir. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz söz konusu içerikler ile ilgili erişim engeli ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulması için gerekli süreçleri başlatmıştır.

Şahsın kimlik tespiti yapılır yapılmaz ilgili adımlar ivedilikle atılacaktır. Bu vesileyle tekrar ifade etmek isteriz ki, çocuklarımızın üstün yararı temel ilkemizdir.

Her zaman bu doğrultuda hareket etmekteyiz, aynı hassasiyetle hareket etmeye de devam edeceğiz.”

Pedofili sapığın attığı diğer mesajlar şöyle:

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ

Pedofili başta TikTok olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasında açık bir şekilde paylaşılırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde partisinin Meclis grup toplantısında “TikTok rezaleti salgın gibi yayılmaktadır.” açıklaması yaptı. Bu sözler sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir