Gerçek, birlikten doğar!

Türkiye yeni bir seçime doğru giderken basın üzerindeki baskılar artarak devam ediyor, gerçeğe ulaşmak ve onu aktarmak her geçen gün daha zorlaşıyor. Türkiye’de bir avuç bağımsız medya kuruluşu, tüm zorluklara rağmen gazetecilik yapmaya ve halkı tüm gelişmelerden bilgilendirmeye çalışıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında kalemini satmayan bağımsız gazeteciler küçük teliflerle bile olsa mesleklerini sürdürmeye ve haberlerini yayınlayacak mecralar bulmaya çalışıyor. Onlarca gazeteciyi kadrolu olarak bünyesinde barındıran, tüm çalışanlarının sendikalı olduğu Gazete Duvar, artan maliyetlere karşın gücünün yettiğince bağımsız gazetecilere de telif ödeyerek destek olmaya çalışıyor, her ay onlarca bağımsız gazetecinin haberlerini okurlarına aktarıyor.

En son İliç’teki maden faciasında olduğu gibi haberin olduğu her yere gitmeye, olayları yerinden aktarmaya çalışıyoruz. Sadece yazılı haberlerde değil, Youtube kanalımızda da sıcak gelişmeleri anında aktarıyoruz, haberin özneleriyle, kendi alanında uzman olan isimlerle canlı bağlantılar kurarak video haberde de öncü olmaya çalışıyoruz. Kısa süre içerisinde 350 bin aboneye yaklaşarak ‘izleyicinin’ takdirini de kazanmamız bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Haber yapmak maalesef çok maliyetli bir iş. Ücretsiz içerik sunmak, gelir düzeyi ne olursa olsun herkese gerçeği aktarabilmek temel hedefimiz. Dünyada bağımsız olan, arkasını devlet ya da bir iş insanına yaslamayan medya kuruluşları okurlarının desteğiyle varlıklarını sürdürebiliyor, editoryal bağımsızlıklarını koruyabiliyor.

Biz de haber yelpazemizi genişletmek, daha fazla bağımsız gazetecinin geçimlerine katkı sağlamak, yayınlarımızı zenginleştirmek, her alanda gerçeğe ulaşabilmek için sizden destek istiyoruz. Her ay yapacağınız mütevazı bir katkının bizim için önemi çok büyük.

Gerçeğe ulaşmak için küçük bir yatırım yapın, bizi Patreon’dan destekleyin…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir